GRDCC AGM

The Annual General Meeting will be held in the Oasis Room at Club Rivers on Wednesday 29th June at 7:00pm to discuss the season's financial position as Read more

Top Weekend Performances

Events

GRADE RND HOME TEAM   AWAY TEAM Venue
First Grade SF
Georges River
104
   def by  
Strathfield
123 and 8/99
Bexley Oval 
Second Grade SF
Burwood Briars
7/130
   drew  
Georges River
8/250(dec)
Rothwell Park 
Sydney Classics Over 50s 11
Cricketers Club of NSW
120
   def by  
Georges River
173
Camperdown Park 
Third Grade QF
Macquarie University
151 and 2/52
   def  
Georges River
111 and 91
Northern Oval 
Fourth Grade QF
Georges River
175
   def by  
Mt Pritchard-Southern Districts
269
Lance Hutchinson Oval 
Second Grade QF
Warringah
117
   def by  
Georges River
296
Weldon Oval 
First Grade QF
Georges River
155 and 3/130
   def  
Warringah
109
Bexley Oval 
Triforce Sports Metropolitan Cup 15
Gordon
229
   def  
Georges River
120
Beauchamp Oval 
Triforce Sports Tim Creer Cup 22
Eastern Suburbs
9/94
   def by  
Georges River Sharks
5/168(cc)
Waverley Oval 
Triforce Sports Tim Creer Cup 22
Georges River Stingrays
8/163(cc)
   def  
Pennant Hills
7/121(cc)
Bland Oval 
Sydney Masters Over 40's 11
Roseville White
66
   def by  
Georges River
8/68
Roseville Chase 
First Grade 13
Georges River
153
   def  
Lane Cove
67
Bexley Oval 
Second Grade 13
Lane Cove
9/221(cc)
   def by  
Georges River
7/225
Tantallon Oval 
Fourth Grade 13
Lane Cove
104
   def by  
Georges River
1/105
Longueville Oval 
Third Grade 13
Georges River
8/347(cc)
   def  
Lane Cove
103
Lance Hutchinson Oval 
RankNameRunsGradeRound
1 Curtis Cheney149Second GradeQF
2 Hunter Gregory137Triforce Sports Tim Creer Cup3
3 Zachary Quintal120Fourth Grade2
4 Sean Dean114First Grade10
5 Shannon Lane114First Grade7
6 Shane Pargeter104First Grade1
7 Christopher McArthur103First Grade6
8 James Drahalivas100Fourth Grade2
9 Nicholas Henriques100Frank Gray Shield7
10 Nicholas Henriques95Frank Gray Shield3
View all statistics

Facebook

Twitter