News

TCC B Division Wrap

Round 8, November 12, Tim Creer Cup B Division. Epping 135 cc (W. Butler 3/9, L. Dowdeswell 3/20) were defeated by Georges River 278 (J. Scott 67, S. Read more

Round 4 Team of Round

A new initiative for our club, selected by our club coach himself - The Dulux Australia Team of the Round will be announced at the conclusion of every Read more

New Frank Gray Coach and Squad Announced for 2017/18 Season

We are pleased to announce that Dave Williams will join our club as our Frank Gray Shield U24s Coach for the 2017/18 season. Dave is a former first grade Read more

Season Launch 2017/18

To celebrate the start of the 2017/18 season we will be having our Season Launch function at our great sponsors the Lantern Club on Saturday the 16th Read more

Top Weekend Performances

Events

Season Launch 2017/18
To celebrate the start of the 2017/18 season we will be having our Season ...
Select Grade:
select
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM
Shires:First Grade 4 28 Oct 17
4 Nov 17
Burwood Briars
   def  
Georges River
SMCA:SportsWave Metropolitan Cup 5 28 Oct 17
4 Nov 17
Georges River
   drew  
Uni NSW Black
SydMas:Sydney Masters Over 40's 3 29 Oct 17
Georges River
   def  
Warringah
SydMas:Sydney Masters Over 40's 4 12 Nov 17
Georges River
   def  
Lane Cove
SydMas:Sydney Classics Over 50s 2 22 Oct 17
Lindfield
   drew  
Georges River
Shires:Second Grade 4 28 Oct 17
4 Nov 17
Georges River
   def by  
Burwood Briars
SMCA:Tim Creer Cup A Division 6 29 Oct 17
Strathfield
   def  
Georges River
SMCA:Tim Creer Cup A Division 7 4 Nov 17
Lindfield Blue
   def  
Georges River
SydMas:Sydney Classics Over 50s 3 5 Nov 17
Burwood Briars
   drew  
Georges River
SMCA:Tim Creer Cup A Division 8 11 Nov 17
Georges River
   def  
Burwood Briars Maroon
Shires:Third Grade 4 28 Oct 17
4 Nov 17
Burwood Briars
   def by  
Georges River
SMCA:Tim Creer Cup B Division 6 29 Oct 17
Auburn Gold
   def  
Georges River
SMCA:Tim Creer Cup B Division 7 5 Nov 17
Georges River
   def  
Lane Cove
SMCA:Tim Creer Cup B Division 8 12 Nov 17
Epping
   def by  
Georges River
Shires:Fourth Grade 4 28 Oct 17
4 Nov 17
Georges River
   def  
Burwood Briars
RankNameRunsGradeRound
1 Jason Bowler125Third Grade5
2 Curtis Cheney107First Grade1
3 Michael Labb103Second Grade4
4 Leroy Maurer96SportsWave Metropolitan Cup6
5 Ryan J Croom94First Grade4
6 Zachary Quintal76Fourth Grade1
7 Alejandro Salgueira74Third Grade3
8 Sean P Bugeia74Tim Creer Cup A Division3
9 Wade Butler71Fourth Grade4
10 Jaswinder Gill71Tim Creer Cup B Division7

Facebook

Twitter